מועדון Summit – Running & Fitness שם למטרה לתת מענה לקהילה הולכת וגדלה של רצי שטח מנוסים המעונינים להתקדם ולהתפתח בתחום ומצד שני רצים פחות או כלל לא מנוסים המחפשים את הדרך הנכונה לעבור מריצות כביש לשטח. ריצות שטח חוויתיות וריצות אולטרה-מרתון בשטח הן כבר מספר שנים מגמה מובילה בעולם כולו בכלל וגם ברצינו הקטנטונת. אירועים בארץ כמו הר לעמק, סובב עמק, תנ"ך תש"ח והיירוס הביאו את הבשורה לישראל והוציאו לא מעט רצים מהאספלט של צידי הכבישים והמדרכות היישר אל שבילי הכורכר והסינגלים הטכנים.

מועדון Summit – Running & Fitness  הוקם בשלהי 2015 והוא מיזם משותף של רומן ספיבק ואילן פריש, שניהם מרצי השטח הבולטים והמובילים בארץ . רומן (38) הוא אחד מרצי השטח החזקים בארץ, עם ותק של אין ספור מרתונים ואולטרה-מרתונים, מאמן מוסמך כבר מעל ל13 שנה ואדם שחי נושם וישן ספורט. אילן (47) התחיל את הקריירה הספורטיבית שלו מעט מאוחר יותר (מהנדס חשמל ואלקטרוניקה בהשכלתו ואיש הייטק בשעות היום) אך הוא מדביק את הקצב, אילן השתתף במספר תחרויות איש ברזל בארץ ובעולם עד שהתאהב סופית בשטח והחל מ2011 השתתף במספר רב של מירוצי אולטרה בארץ בעולם, ב2010 הוסמך כמאמן ריצה וטריאתלון ומאז ליווה מאות מתאמנים להשגת יעדים ספורטיביים בעולם הריצה והאולטרה –מרתון.

Summit – Running & Fitness הוא מועדון ריצה המתמקד בשטח (Trail running), אבל לא רק. שיגרת האימונים שלנו מתקיימת במרכז הארץ מידי שבוע ומורכבת מאימוני כח המותאמים לרצי שטח , אימוני מהירות (כן! גם רצי שטח עובדים על מהירות) , טכניקה ועוד.. בימי שישי אנחנו יוצאים לריצות ארוכות בשטח ומתרחקים קצת מהמרכז. ריצת טרייל היא ריצת שטח שמשלבת סינגלים, עליות וירידות טכניות ומאופיינת לא רק במהירות ריצה המשתנה דינמית אלא יותר בשילוב בין המרחק, העלייה המצטברת לאורך המסלול וזמן הרגליים. כאשר למסלולים שונים נדרשות מיומנויות שונות, הנופים בריצה הם רק הבונוס.. תשאלו את המתאמנים שלנו והם כבר יספרו לכם..

מעבר לשגרת האימונים השבועית, המועדון מפיק אירועי ריצה יוצאי דופן לאורך השנה :

  • פרויקט 4Peaks – ועידת פסגה של רצי השטח בישראל. מדובר באירועי ריצה מתוקתקים ואיכותיים שנהנים ממעטפת לוגיסטית מאורגנת המוכרת ממרוצים. בכל אחד מהאירועים יש שני מקצים (ארוך וקצר) כדי שיתאימו לכל הרצים.
  • פרויקט Summit Xperience – אחת לחודש ריצת שישי נפתחת לקהל הרחב, מעט יותר מאתגרת ומעט יותר אקזוטית
  • מחנות אימונים – מועדון סאמיט מוציא כל שנה מספר מחנות אימונים בארץ ובחו"ל, המתאימים לכל רמות הריצה והיכולות. בארץ היינו כמעט בכל מקום מהרי אילת בדרום, המכתשים, הרי ירושלים, הכרמל הגלבוע , רמת הגולן, החרמון כמובן ועוד..בחו"ל העברנו מחנות אימונים בשמורת טריגלאב בסלובניה ורכס הרי פירין-רילה בבולגריה. ועוד היד נטויה ..

אנחנו שמחים על הזכות לשתף פעולה עם החבר'ה הנפלאים מהיירוס אולטרה מרתון ובטוחים שצפויה לכם חוויה מדהימה, ושמחים על ההזדמנות לפגוש אתכם בריצות ההכנה למירוץ במסלולים הנהדרים של הרי ירושלים המוכרים לנו היטב. בינתיים, החלטנו לפנק אתכם בחמישה טיפים חשובים שיהפכו את הריצה שלכם, והריצות שלנו יחד להרבה יותר מהנות ומספקות :

  • ריכוז מקסימלי – בעליות אבל בעיקר בירידות. ריצת טרייל ובמיוחד הקטעים הטכניים בה הם לא הזמן לפתור את הקונפליקט בעבודה או לתכנן את התפריט בארוחת הערב המשפחתית.. תהיו 100% מרוכזים בשטח ובריצה.
  • אוכל ושתיה – בריצות של שעתיים מומלץ לאכול באופן תדיר (למשל כל חצי שעה ומעלה), אוכל טכני (ג'לים) או תמרים, מלוח או מתוק, כריך או סניקרס .. תקשיבו לגוף שלכם וזכרו – התזונה במהלך הריצה ולא רק לפניה קריטית להצלחה ולהתאוששות.
  • טכניקה – גם אם אתם רק רוצים לצאת ולרוץ בלי כל הבלבולי מוח האלה על מנחים ותנועה, השטח מזמן מקטעים טכניים, תוואי משתנה של עליות ארוכות וירידות טכניות, שלא לומר דרדרות.. זה הזמן להקשיב, להפנים ולתרגל .. למרות שלהחליק על הישבן בקטנה זה גם חלק מהמשחק.
  • לבד וביחד- בכל ריצת טרייל ארוכה יש מימד של התמודדות פיזית ומנטלית, זוהי חוויה אישית שאנחנו מנהלים ביננו לבין עצמנו והופכת אותנו לחזקים וטובים הרבה יותר. בכל זאת הסוד להצלחה שלנו הוא במקרים רבים החברים שהתאמנו אתנו, הגיעו ללוות אותנו או אלו שפגשנו במהלך האימונים והתחברנו אליהם, הם אלו שיוציאו אותנו ממשבר ויתנו לנו את הדחיפה לסיים את המירוץ ולא פחות חשוב – אתם אלה שתעודדו אותם, כשתפגשו חבר במשבר ותאפשרו לו לנצח.
  • באנו להנות – השטח והנופים המדהימים, האדרנלין המטורף, היעדים והאתגר שאנחנו משיגים, זמן האיכות שלנו עם עצמנו והחברים הנפלאים.. החומוס והבירה אחרי.

הצלחה מגיעה מהתמדה שמתאפשרת מהנאה.. כמה פשוט ,ככה נכון.

אנחנו Summit – Running & Fitness , אתם מוזמנים להשתתף בתוכנית האימונים העשירה שלנו במרכז הארץ במהלך כל השבוע ולשפר את היכולות והטכניקה שלכם ממש על יד הבית. לחוות את ריצות השטח שלנו בימי שישי ולהצטרף לאירועים ולמחנות האימונים שאנחנו מקיימים לאורך כל השנה בארץ ובעולם, בסופו של דבר אנחנו מתמחים בהרפתקאות למבוגרים…

מוזמנים לעקוב אחרינו ולהשאר מעודכנים גם בפייסבוק וגם באינסטגרם

,

בהצלחה בהיירוס הקרוב, נתראה על השבילים

אילן ורומן.